Amatör ve profesyonel olarak sinemayla ilgilenen herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilen 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde, heyecanlı geri sayım sürüyor. YARIŞMAYA BAŞVURMAK İÇİN SON TARİH 1 NİSAN 2019.

Daraba Event ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde yapılan 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başvuruları için son tarih 1 Nisan 2019.

Tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde filmlerin yarışacağı festivalin gala gecesinde her kategoriden bir eser sahibi birincilik ödülü olan 7.000 TL’ye sahip olacak. Finale kalan filmler arasında yapılacak elemede ayrıca; Kurmaca Jüri Özel Ödülü, Belgesel Jüri Özel Ödülü ve Canlandırma/Animasyon Jüri Özel Ödülü sahipleri de 3.000’er TL’nin sahibi olacak.

Festivale başvuran filmler; Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem A. Duruel Erkılıç, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sırrı Serhat Serter ve Dr. Selen Çalık Bedir’in ön seçiciler kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek.

Ön seçiciler kurulu değerlendirmesi sonrasında finale kalan 30 film, Yönetmen Ümit Ünal, Yönetmen Emre Yeksan, Görüntü Yönetmeni Meryem Yavuz, Belgesel Yönetmeni Bahriye Kadabayı Dal ve Animasyon Yapımcısı Varol Yaşaroğlu’nun jüri üyeliğinde yarışacak.

Festivalin gala gecesi 4 Mayıs akşamı Mersin’de gerçekleştirilecek.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit