7. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2018

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına Forum Mersin tarafından yedinci kez düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nin Galası, Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Hülya Koçyiğit, Aydan Şener, İzzet Günay ve Deniz Türkali’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Forum Mersin’de Cem Özer’in sunumu eşliğinde görkemli bir galayla kapanış yapan 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde Kurmaca kategorisi birincisi Doğu Yakası filmi ile Harun DurmuşBelgesel kategorisi birincisi Dönüş ile Nesli Özalp Tuncer ve Levir (Kayın)filmi ile Nusret Oğuzhan Yıldız ve Uğur ErsözCanlandırma/Animasyon kategorisi birincisi ise İstasyon filmi ile Serdar Çotuk oldu.

 

Gala gecesine Hülya Koçyiğit, İzzet Günay, Aydan Şener, Deniz Türkali, Senarist Osman Şahin, Kezban Arca Batıbeki, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, jüri üyeleri, finalistler ve çok sayıda davetli katıldı.

6. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2017

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına gerçekleştirilen 6. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali; Oyuncu Fatma Girik, Oyuncu Lale Mansur, Oyuncu Deniz Türkali’nin katılımıyla düzenlenen görkemli gala gecesi ile sona erdi.

Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon kategorilerinden toplam 311 filmin katıldığı 6. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde Kurmaca kategorisi birincisi Evbark filmi ile Pınar Öğünç, Belgesel kategorisi birincisi Gözyaşı Yolu ile Engin Türkyılmaz ve Canlandırma/Animasyon kategorisi birincisi Vadi filmi ile Can Erkan’ın oldu.

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla düzenlenen 6. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali sona erdi. Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirilen galaya; Oyuncu Fatma Girik, Oyuncu Lale Mansur, Oyuncu Deniz Türkali ve çok sayıda davetli katıldı.
Nefise Karatay’ın sunumu ile gerçekleştirilen gala gecesinde konuşma yapan Fatma Girik, geceye katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Atıf Yılmaz’ı anlatmak için günler, haftalar yetmez. Atıf Yılmaz’ı onunla beraber yaşamak, film çekmek, onu anlatan kitapları okumak, çektiği filmleri seyretmekle belki tanıtır. Ama en büyük tanıyan Deniz Türkali ondan dinlemek en iyisi” diye konuştu.

5. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2016

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali düzenlenen görkemli gala gecesi ile sona erdi.

Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon kategorilerinden toplam 260 filmin katıldığı 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde Kurmaca kategorisi birincileri Azad filmi ile Yakup Tekin Tangaç ve 7 Santimetre filmi ile Metehan Şereflioğlu, Belgesel kategorisi birincisi Reger filmi ile Bulut Renas Kaçan ve Canlandırma/Animasyon kategorisi birincisi Nefretin Üvey Evlatlarıyız filmi ile Metin Vatansever oldu.

4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2015

hakan-sumer-sonuc4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nın birincisi, ‘Sonuç’ filmiyle Hakan Sümer oldu

Forum Mersin, Mersin Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen, 226 sinemacının 237 eserinin katılımı ile büyük bir heyecana sahne olan 4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birinciliğini, ‘Sonuç’ filmiyle Hakan Sümer kazandı.

Yarışmanın ödül töreni, Vatan Şaşmaz’ın sunumuyla 30 Mayıs Cumartesi günü Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısına bu yıl dördüncü kez düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, gerçekleştirilen galayla sonuçlandı. Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenen galaya; Mersin Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Aşkın Günay, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaeddin Kabasakaloğlu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Senem Duruel Erkılıç ve çok sayıda davetli katıldı.

3. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2014


Forum Mersin ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen, 192 sinemacının 215 eserinin katılımı ile büyük bir heyecana sahne olan 3. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birinciliğini, ‘Ziazan’ filmiyle Derya Durmaz kazandı.

Yarışmanın ödül töreni, Nefise Karatay’ın sunumuyla 10 Mayıs Cumartesi günü Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirildi.
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısına bu yıl üçüncü kez düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, gerçekleştirilen muhteşem bir galayla sonuçlandı. Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenen galaya; Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Senem Duruel Erkılıç, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hakan

Erkılıç, Görüntü Yönetmeni Mehmet Aksın, ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Thomas Balkenhol ve çok sayıda davetli katıldı.

2. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2013


Forum Mersin’de büyük heyecanla beklenen ödül töreni gerçekleşti. 2. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması birincisi ‘Yüksük’ filmiyle Enes Yurdaün oldu. Forum Mersin ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen, 166 filmin katılımıyla büyük bir heyecana sahne olan 2. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birinciliğini, ‘Yüksük’ adlı filmle Enes Yurdaün kazandı.
Yarışmanın ödül töreni, Nefise Karatay’ın sunumuyla 4 Mayıs Cumartesi günü Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirildi.
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısına bu yıl ikinci kez düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, düzenlenen muhteşem bir galayla sonuçlandı. Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenen galaya, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Yetim, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Senem Duruel Erkılıç, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hakan Erkılıç, Yapımcı Sevilay Demirci ve çok sayıda davetli katıldı.

1. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması - 2012


Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nın birincisi Cannes Film Festivali’nde “Sessiz” filmi ile yarışan Rezan Yeşilbaş Oldu.
Forum Mersin’in düzenlediği Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması 142 sinemacının 158 filmi ile katıldığı yarışmanın büyük ödül töreni Nefise Karatay’ın sunumuyla 26 Mayıs Cumartesi günü Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirildi.
Sanata verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Forum Mersin’in Mersin doğumlu usta yönetmen Atıf Yılmaz’ın anısına ilk kez düzenlediği Kısa Film Yarışması’na kent protokolü, yarışma jürisi ve davetliler akın etti. Duygusal anların yaşandığı anlamlı gecede ödül almaya hak kazanan yarışmacılara ödülleri verildi.