Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısına düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, film gösterimleri söyleşi ve Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Vural Ülkü Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış kokteyli ile başladı.

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl festivale dönüştürülen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, yönetmen Emin Alper’in Tepenin Ardı ve Abluka filmlerinin gösterimi ve sonrasında yönetmen Alper’in üniversite öğrencileriyle yaptığı söyleşi ile başladı.

aykff_basladi1

Geleceğin yönetmen adayları ile bir araya gelen Emin Alper, başarı yolcuğunu ve deneyimlerini Mersin Üniversitesi öğrencileri ile paylaştı.

Söyleşinin ardından başlayan 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali açılış töreni ise jüri üyelerinin katılımı ile Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Vural Ülkü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışa;  Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper, Yönetmen Can Candan, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç, Forum Mersin AVM Müdürü Adem Erol, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Y. Gürhan Topçu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Hakan Erkılıç, Forum Mersin Pazarlama Yöneticisi Laden Aşçıoğlu Çelikcan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

aykff_basladi2

Forum Mersin, Mersin Üniversitesi ve Daraba Film Medya Event Tasarım işbirliğinde kurmaca, belgesel ve canlandırma/animasyon kategorilerinden toplam 260 filmin katıldığı ve her kategoriden 10’ar filmin finale kaldığı yarıştığı 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Gala Gecesi 27 Mayıs akşamı Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenecek.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit