5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde, filmler bu yıl Kurmaca, Canlandırma / Animasyon ve Belgesel olmak üzere 3 kategoride yarışacak.

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen ve bu yıl Oberhausen Kısa Film Festivali ortaklığıyla 23-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde filmler yarışacak ve gala gecesinde her kategoriden bir eser sahibi birincilik ödülü olan 7’biner TL’nin sahibi olacak.

Finale kalan filmler arasında yapılacak elemede ayrıca; Forum Mersin Özel Ödülü olan 3 bin TL, Sinema Yazarları Özel Ödülü olan 3 bin TL ve Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenler, Forum Mersin AVM Danışma Ofisi’ne (Güvenevler Mahallesi 1. Cadde No: 120-133 Yenişehir Mersin), 2 Mayıs Pazartesi günü saat 18:00’a kadar elden veya posta/kargo yolu ile ulaştırmaları gerekiyor.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit