Bu yıl 6.’si düzenlenecek olan Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’ne başvurular devam ediyor. Amatör ve profesyonel olarak sinemayla ilgilenen herkesin katılabileceği, festival son başvuru tarihi 7 Nisan.

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına bu yıl 6. kez düzenlenecek olan “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde filmlerin yarışacağı Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde başvuruları sürüyor.
Başvuruların 7 Nisan’a kadar devam ettiği festivalin gala gecesi 5 Mayıs’ta Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirilecek.
www.atifyilmazkisafilm.com adresinden başvuruların yapıldığı festivalde yarışacak filmler, Oyuncu Deniz Türkali, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Prof. Dr. Zahur Mükerrem, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Anasanat Dalı Öğretim Elemanı Tahir Kutluay Aksoy, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Gürhan Topçu ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç’tan oluşan Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar; yazar/senaryo yazarı Gürsel Korat, görüntü yönetmeni Zekeriya Kurtuluş, sinema yazarı Gülengül Altıntaş’ın yer aldığı jüride yarışacak. Belgesel dalındaki eserleri; yönetmen/yapımcı Rüya Arzu Köksal, yönetmen Aysim Türkmen, yönetmen İmre Azem değerlendirecek. Animasyon kategorisinde yönetmen/yapımcı Berat İlk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Anasanat Dalı Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Sabahattin Çalışkan, yönetmen/yapımcı Mustafa Yavuzgül’nün jüri üyeliğinde yarışacak.
Her kategoriden bir eser sahibi birincilik ödülü olan 7’biner TL’nin sahibi olacağı festival kapsamında ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede; Forum Mersin Kurmaca Özel Ödülü olan 3 bin TL, Belgesel Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL ve Animasyon Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit